تهیه لیست حقوق و دستمزد

حقوق دستمزد

تهیه لیست حقوق و دستمزد

حقوق و دستمزد به معنی مبلغی است که کارفرما در عوض فعالیت پرسنل خود در شرکت یا موسسه اقتصادی پرداخت می کند . در واقع پرداخت این حق الزحمه به معنی سهم و اهمیت وجود کارکنان در سازمان و نقش مهم انها در شکل گیری فعالیت اقتصادی و تولید محصول یا فعالیت خدماتی می باشد و این مبلغ در بهای تمام شده محصول یا خدمات ارائه شده لحاظ میگردد .

در بعضی از سازمان ها یا بنگاههای اقتصادی بین حقوق و دستمزد تمایز قایل شده و برای هر کدام تعریفی جداگانه دارند. آنها حقوق را پرداختی ماهانه دانسته و دستمزد را پرداختی روزانه و یا ساعتی می دانند . حقوق را به کارمندان دایم خود پرداخت میکنند و دستمزد برای کارکنان موقت در نظر میگیرند .

لیست مالیات حقوق پرسنل

جزییات لیست حقوق و دستمزد

لیست حقوق و دستمزد دارای جزییات مهمی بوده که بایستی کاملا رعایت شود و برای هر یک از پرسنل به طور جداگانه در فیش حقوق مکتوب شود تا در دراز مدت مشکلات حقوقی برای کارفرما ایجاد ننماید . نحوه محاسبه حقوق و دستمزد امری مهم بوده و نیازمند دقت و تخصص کافی در این زمینه می باشد تا فاکتوری از قلم نیفتاده و همه جزییات مورد بررسی و دقت قرار بگیرند .

( اهمیت ثبت دقیق لیست حقوق پرسنل )

گاهی تصور میشود شناخت از کل هزینه ها و ثبت آنها در دفتر روزنامه و دفتر کل همه کلیات حسابداری اداری و حقوق و دستمزد می باشد در صورتیکه مبحث محاسبه لیست حقوق و دستمزد و ثبت دقیق لیست حقوق کارکنان در فرایند حسابداری و اداری از اهمیت بالایی برخوردار است و دارای جزییات فراوانی بوده و برای محاسبه یک لیست حقوق و دستمزد دقیق نیازمند دانش تخصصی می باشد .

از جمله این جزییات مهم میتوان به شناخت کامل سیستم های حقوق و دستمزد ، قوانین مالیاتی که هر سال تغییر می کند ، قوانین مربوط به بیمه ، جزییاتی مانند اضافه کاری و اسناد مربوط به آن ، ماموریت ها و انواع آن ، بن کارگری ، شرایط سخت و زیان آور و بدی آب و هوا ، مبالغ مربوط به وام و بسیاری موارد دیگر ، اشاره کرد .

لیست حقوق و دستمزد

تهیه لیست حقوق و دستمزد کارکنان

هزینه های حقوق و دستمزد به دلیل اهمیت حقوقی آن نیازمند اندازه گیری و تجزیه تحلیل و پایش دوره ای و دقیق می باشد ، چرا که علاوه بر مسئولیت حقوقی برای کارفرما به دلیل اینکه یکی از هزینه های مستقیم تولید محسوب میشود در تعیین قیمت نهایی محصول کاملا دخیل بوده و حائز اهمیت می باشد .

محاسبه درست و منصفانه حقوق و دستمزد کارکنان یکی از عوامل مهم ایجاد رابطه مطلوب بین کارفرما و کارکنان بوده و مستقیما در کیفیت محصول و خدمات ارائه شده تاثیر دارد . ضمن آنکه اگر مدارک محاسبه لیست حقوق و دستمزد دقیق و درست باشد یکی از عوامل ارتباط قوی و سالم بین کارفرمایان و ارگان های دولتی از جمله اداره کار ، تامین اجتماعی و غیره می باشد .

چرا که قوانین کشور کلیه سازمان ها و بنگاه های اقتصادی و شرکت های را موظف کرده که اطلاعات مربوط به لیست حقوق و دستمزد و سایر مزایا و بیمه کارکنان خود را به دقت محاسبه کرده و در بازه های زمانی مشخص در اختیار این ارگان ها قرار دهند و در صورت عدم ارائه یا تاخیر در ارسال این مدارک ممکن است که شامل جریمه های سنگین گردند.

( لیست حقوق و دستمزد )

به همین منظور کلیه شرکت ها و موسسات اقتصادی می توانند برای انجام هر چه دقیقتر محاسبات لیست حقوق و دستمزد و لیست حقوق کارکنان خود از موسسات حسابداری خبره درخواست مشاوره نمایند. در این رابطه موسسه خدمات مالی محاسبان تلاشگر خبره با سال ها تجربه در این خصوص و بهرمندی از کادری خبره اماکن ارائه این گونه خدمات و بسیاری خدمات دیگر را به کلیه شرکت ها و بنگاه های اقتصادی دارد .

خدمات لیست حقوق

( ارائه خدمات حسابداری و مالی در شرکت حسابداری محاسبان تلاشگر خبره)

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × سه =